Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Gürültü Galiba Topraklama

+3
Basmen
Admin
Pesgitarci
7 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Gürültü Galiba Topraklama Empty Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 11:18 am

Pesgitarci

Pasif Üye

Arkadaşlar Merhaba ,

Eski forumdan Slowmetal(Batuhan) ben , arkadaşlar fender jp manyetik takılı perdesiz bas gitarımdan amfiden cızırtı geliyor.Tellere parmaklarımı değdirdiğim zaman ise geçiyor yani azalıyor ama boş iken müthiş derecede gürültü geliyor. Sizce ne sorunu var ve istanbul kadıköyde kime yaptırabilirim ?

2Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 11:27 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Amplini başka odalarda yada başka bir yerde gitarınla bir dene. Eğer kesilerse dediğin gibi topraklamadandır. Tone yi açtıkça elini tele değrirmeden boşken cızırtı varsa kesin topraklaman bozuktur.

3Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 11:33 am

Pesgitarci

Pasif Üye

Evet dediğiniz gibi başka odada denedim tone knobunu çevirdikçe gürültü artıyor...

4Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 11:45 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Eviniizn topraklama sisteminde sorun var demektir. Başka odalarda tek tek deneyin, eğer topraklaması çalışan bir oda varsa ve gürültü kesiliyorsa üşenmeyip orada çalacaksınız artık. Çünkü o aynı sesi bende yaşıyorum kötü bir durum, tone açamıyorum zaten. İnsanı soğutabiliyorda arada, sinir sistemin alt-üst olabilir devam edersen. Smile

5Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 11:46 am

Pesgitarci

Pasif Üye

Ama diğer gitarımda hiç öyle bir sorun yaşanmıyor (Cort Evl Aktif).

6Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 2:21 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Aktif-pasif olayının bu kadar etki edeceğini sanmam. Sorunları yaşayan diğer arkadaşlarda cevap vereceklerdir. Onlarında fikirlerini almak gerek.

7Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Çarş. Mayıs 27, 2009 3:38 pm

Basmen

Basmen
Pasif Üye

Büyük ihtimal topraklamadandır ama gitardada problem olabilir. Göster bakalım birilerine.

8Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Cuma Mayıs 29, 2009 8:02 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

jakı değiştirmeyi deneyin...

9Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Ptsi Haz. 15, 2009 9:15 pm

Emino

Emino
Pasif Üye

Bendede bu sorun var gitarın tizini açınca çok kötü çızırdama yapıyor elimi tellere koyunca geçiyor, ve çalarken çızırdama geçiyor ama çıt çıt diye ses geliyor.

10Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Ptsi Eyl. 05, 2011 12:58 pm

hasan

hasan
Pasif Üye

selam arkadaşlar bende yeni(2010 serisi) fender american deluxe aldım bende parmaklarımla tele deydigimde bi problem olmuyor ama telden çekince veya pozisyon degiştirirken (teller boştayken) dip ses cızırtı geliyor çok sıkıcı bir durum bunun bir çözümü yokmudur arkadaşlar.lütfen acil yardım kafayı üşütcem.

11Gürültü Galiba Topraklama Empty Geri: Gürültü Galiba Topraklama Salı Ocak 31, 2012 3:58 pm

lakland

lakland
Moderatör
Moderatör

Arkadaşlar bu kullandığınız manyetiklerden kaynaklanıyor olabilir bu durumu henüz çözemedim ben açıkçası.. Kullandığım gitar Lakland Skyline 55-02 çaldığım bazı mekanlarda elimi gitara koyduğumda cızırtı kesiliyorçektiğimde geri geliyor.. Tiz açtığımda yine cızırdı ama bazı sahnelerde ki bu sahneler diğerlerinden büyük oluyor bi sorun yaşamıyorum.. D.i. Box'la alakalı olabilir geçenlerde duydum manyetiklerle alakalı olabilir öte yandan topraklamadan da olabilir.. Evde görmezden gelinebilir ama sahnede yaşıyorsanız saç baş yoldurur D.i box kullanmanızı tavsiye ederim..

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]