Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği

3 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Empty Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Cuma Mayıs 29, 2009 8:07 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

Arkadaşlar ben gitarımı gerekli gördüğüm süreçlerde baştan aşşağı temizliyorum ancak klavyeyi sadece silmekle yetiniyorum, öğrendiğime göre klavye için özel yapılmış parlatan-yağlayan sıvılar varmış(limon yağı gibi) bunlar nedir, nerden bulunur ne sıklıkla ve nasıl klavyeye uygulanır ?

2Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Empty Geri: Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği C.tesi Mayıs 30, 2009 8:52 am

haciemmi

haciemmi
Pasif Üye

Limon yağını mydukkandan falan rahatça bulabilirsin.Ama klavyen maple ise limon yağı maple sapı karartır.Gülağacı falansa beze veya kağıt havluya döküyosun siliyosun klavyeyi.

3Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Empty Geri: Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği C.tesi Mayıs 30, 2009 10:03 am

gmtial

gmtial
Bizden Biri

pki ne gibi yararları oluyor ?

4Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Empty Geri: Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği C.tesi Mayıs 30, 2009 11:08 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Limon yağı klavyeyi temizlemek için kullanılmaz. Klavyeyi ve sapı besler limon yağı sadece. Parmak büyüklüğünde bir pamuk parçasıyla sürülür. Sapı söz tabiri cillop gibi yapıp, zeytinyağı dökmüşün gibi kayganlaştırır.
Klavyeyi ve fret aralarını temizlemek için mydükkan da ürünler bulunmaktadır. Fretboard Cleaner'lar vardır klavyeyi temizlemek için ve fret aralarını temizlemek için yanında krem de alman gerekir. Limon yağını sıkça kullanırsan sapının ne hale geldiğini görürsün belli bir zaman sonra. Yeni gitarlarda 2-3 ayda bir kullanılır, ortalamada bu şekildedir. Çok sık sürmenin yarardan çok zararı vardır kısaca.

5Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Empty Geri: Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği C.tesi Mayıs 30, 2009 11:28 am

gmtial

gmtial
Bizden Biri

peki benim yaşlı bir yamaha rbx'im var kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama klavye parlak değil ve bakımsız duruyor ben 2. el almıştım aldığımda berbat haldeydi yine adam ettim ama klavye kaldı, parlamasını ve cillop gibi olmasını istiyorum ne kadar sıklıkla kullanmalıyım... ?

6Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği Empty Geri: Gitarın Periyodik Bakımı Ve Temizliği C.tesi Mayıs 30, 2009 11:32 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Pahalı birşey değil zaten limon yağı ve bakım ürünleri. Bakıcamğım diyorsan al dene. Sür adam akıllı değişikliği göreceksin. Daha sonra duruma göre kendin belirlersin süreceğin durumu klavyenin nemine göre, rengine göre vs.... gibi. Ama 2 ayda bir sürsen yeterli bana göre.

gmtial

gmtial
Bizden Biri

tamam teşekkür ederim Very Happy

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Ne demek. Wink

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-