Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tel kaynatma

+2
gmtial
Basmen
6 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Tel kaynatma Empty Tel kaynatma Cuma Haz. 12, 2009 10:50 am

Basmen

Basmen
Pasif Üye

Arkadaşlar telleri ne kadar süre kaçc derecede kaynatıyorsunuz. uzun süre kaynatmanın zararı varmı acaba?

2Tel kaynatma Empty Geri: Tel kaynatma Cuma Haz. 12, 2009 11:03 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

uzun süre kaynatmanın bi zararı veya yararı yok... yalnız daha parlak tonlar ve taha etkin bir tel temizliği istiyorsanız ;

buz dolabına tellerin içine rahatça sığabileceği bir kapta su koyup soğutun, bu sırada tellerde kaynasın, teller kaynadğığında ocağı kapatın buz gibi olan suyuda dolaptan çıkarın telleri bi soğuk suda bekletin bi kaynar suda böyle bağaı yapın Very Happy

ben böyle yapıyorum, kaynar suyun içine tuz veya sirke gibi extra maddeler katanlarda var ama ben hiç denemedim youtube de bir adam yapıyordu...

3Tel kaynatma Empty Geri: Tel kaynatma C.tesi Haz. 13, 2009 5:11 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Teşekkürler. Yararlı bir bilgi.

4Tel kaynatma Empty Geri: Tel kaynatma Ptsi Haz. 15, 2009 11:49 am

Fender1

Pasif Üye

zararı olmaz uzun zaman kaynatmanın ama kaynatmktan kokrkuyosan guzelce temızleyebılırsınız tellerı. bezle sılıp parlatabılırsınız kaynatmısgıbı olmazama entonasyon ayarınızıda bozmaz bıraz yardımcı olur

5Tel kaynatma Empty Geri: Tel kaynatma Ptsi Tem. 27, 2009 5:55 pm

batikan

batikan
Kullanıcı Siteden Atılmış

uzun zaman kaynatmanın bi zararı olduğunu sanmıyorum

6Tel kaynatma Empty Geri: Tel kaynatma Paz Mayıs 23, 2010 10:39 am

bsrock

bsrock
Pasif Üye

uzun süre kaynatmanın zararı var hemde çok büyük zararı var teller aşırı derece de yıpranıyor. bende önceleri hep kaynatırdım hatta abartıp yarım saat tuttuğum oldu Razz telleri takmaya çalıştığımda mi teli "E" burguların ordan koptu.. 1 hafta sonra la teli "A" o da aynı yerden koptu bence kaynatmayın yada artık teller ölü gibiyse tencerede suyu kaynatın daha sonra ocağı kapatın tencerenin içine atın biraz bekletip silin yada benim şu anda yaptığım gibi tel temizleyici alın 2 günde bir silin ilk günkü gibi kalsın Smile)

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]