Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

perde nasıl çalışılır ?? yardım

4 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1perde nasıl çalışılır ?? yardım Empty perde nasıl çalışılır ?? yardım C.tesi Tem. 25, 2009 11:46 am

batikan

batikan
Kullanıcı Siteden Atılmış

arkadaşlar bas gitara yeni başladım ve perdelerde parmaklarımı hızlı kullanamıyorum ve bi kaç akorada ihtiyacım var kısacası pek bi bilgim yok admin yardımm Sad Question

2perde nasıl çalışılır ?? yardım Empty Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım C.tesi Tem. 25, 2009 1:48 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

arkadaşım internetde heryerde bulabileceğin bass parmak açma alıştırmaları var Very Happy bass fitness adlı bi pdf var onu indir internetden çok süper alıştırmalar var Very Happy
hiç birşey yapamıyorsan tellerde 1234 1234 gezin metronom eşliğinde zamanla hızlanırsın

3perde nasıl çalışılır ?? yardım Empty Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım C.tesi Tem. 25, 2009 2:20 pm

batikan

batikan

hmm saol adamım ya sadece bi solo fqalan cıkartsam alışabilirim belkide işdeee... klasikde ole basladım..fade to black solosuyla Very Happy

gmtial

gmtial
Bizden Biri

solo ile parmak açılmaz, parmak açma özel egzersizlerle olur ve süreklidir illa yeni başlayanlara değildir

batikan

batikan

tmam sağol

batikan

batikan

admin seninde yardımına ihtiyacım var

7perde nasıl çalışılır ?? yardım Empty Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Paz Ağus. 02, 2009 5:16 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

batikan demiş ki:admin seninde yardımına ihtiyacım var

Yukarıda herşey açıklanmış. Parmak açma egzersizleri belli bir seviyeye dayalı değildir. 30 yıldır çalan kendini aşmış adamlar bile hergün parmak egzersizleri yaparlar.

8perde nasıl çalışılır ?? yardım Empty Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Salı Ocak 31, 2012 3:38 pm

lakland

lakland
Moderatör
Moderatör

Bas gitar parmak açma egzersizleri için, kromatik diziler kullanılabilirsiniz. Daha sonra da önceden öğrendiğiniz dizileri -minör,major,diyatonik,pentatonik gibi- metronomla birlikte çalışmak hem elinizi açacak hemde hızlanmanıza yardımcı olacaktır-zamanla-..

Bas gitar üzerinde akor basmak için internetten "Voice Leading" terimini aratabilir, onların da üstesinden bu şekilde gelebilirsiniz.. Size tavsiyem, dizileri çalmadan akor kurulumlarına geçmemeniz olacaktır çünkü farkında olmadan elinizi zorlayıp sakatlığa mahal verebilirsiniz bu da sizi olduğunuzdan çok geri bir seviyeye itecektir ve zamandan kaybettirecek hatta bi daha bas gitar bile çalamayabilecek duruma gelebileceksinizdir..

Parmak açmak için yapıtığınız çalışmaları -basit seviyede olanları- sahneye çıkmadan önce ve şarkı aralarında -sesi kapatarak- çalışmanız ellerinizin ısınmasını/soğumamasını sağlar..

Hepsinden de önemlisi müzik yapacaksanız yapacağınız iş ne kadar basit olursa olsun metronom kullanmayı ihmal etmeyin.. Kontrolsüz güç, güç değildir çünkü. Twisted Evil Ve yaptığınız işleri bilinçli yapmanızı tavsiye ederim Very Happy

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-