Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

İbanez

+6
Fender1
yuno09
WaRRioR
Bass_Power-X
olgac
Admin
10 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1İbanez Empty İbanez Perş. Mayıs 21, 2009 1:38 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Düşünceler, yorumlar, paylaşımlar, istek ve öneriler bu ana başlık altında olacaktır.

2İbanez Empty Geri: İbanez Salı Mayıs 26, 2009 10:49 am

olgac

Bizden Biri

İbanez firması her tarza ve stile uygun baslar üretmekte. İbanez baslar genelde saplarının inceliği ile gündeme gelir. Güzel basalrdır ama genelle yapmak biraz garip olur çünkü bir çok modeli mevcut eğer direk model olarak sorar iseniz her türlü yardımcı olurum.

3İbanez Empty Geri: İbanez Salı Mayıs 26, 2009 11:46 am

Bass_Power-X

Bass_Power-X
Pasif Üye

Bas gitara başladığım ilk gitarım ibanez gsr-180 modeliydi.Yanına 10wattlık ibanez amfi aldım beni 1 yıl idare etti.Basa yeni başlayacak olanlar için ve fazla parası olmayanlar için 2. el ibanez gsr-180 uygun bence.Ama alınabiliyorsa gsr-200 daha iyidir en azından slap için gsr-180den daha iyidir çünkü gsr-180 ile slap hiç olmuyor.En azından gsr-200den bi slap sesi gelebiliyor Very Happy

4İbanez Empty Geri: İbanez Salı Mayıs 26, 2009 6:07 pm

WaRRioR

WaRRioR
Pasif Üye

bende ibanez srx305 kullanıyorum ibanez gitar (electro & ve bass) kullanan çok arkadaşım var ama memnuniyetsizlik yaşayan görmedim ve bil hassa 2. el saundgear serisi basslarını bulmakta kolay degildir .kısaca ibanez alan memnuniyetsiz kalmaz

5İbanez Empty Geri: İbanez Çarş. Mayıs 27, 2009 5:26 pm

olgac

Bizden Biri

WaRRioR demiş ki:bende ibanez srx305 kullanıyorum ibanez gitar (electro & ve bass) kullanan çok arkadaşım var ama memnuniyetsizlik yaşayan görmedim ve bil hassa 2. el saundgear serisi basslarını bulmakta kolay degildir .kısaca ibanez alan memnuniyetsiz kalmaz

Tabi bu çok göreceli bir kavram. Fakat genel olarak iyi baslardır.

6İbanez Empty Geri: İbanez Perş. Mayıs 28, 2009 3:05 pm

yuno09

Pasif Üye

BANA GÖRE verilen paralara yazık bass gitar dedigin şeyi o zevki vermeyen gitarların başında gelir BANA GÖREE

7İbanez Empty Geri: İbanez Perş. Mayıs 28, 2009 6:28 pm

olgac

Bizden Biri

yuno09 demiş ki:BANA GÖRE verilen paralara yazık bass gitar dedigin şeyi o zevki vermeyen gitarların başında gelir BANA GÖREE

Göreceli dediğim tam oalrak buydu. Ama bunu ne ye dayanarak diyorsun ? Bunu bizle paylaşırsan seviniriz.

8İbanez Empty Geri: İbanez Cuma Mayıs 29, 2009 7:26 pm

yuno09

Pasif Üye

hmmm simdi söle ton olarak kullandıgım hicbir ibanezden hic bir zevk almadım.yani mesela cort firmasına camur atarlar gitarları kötü diye evet daha önceleri kötüydü ama yeni nesil gitarları cok iyi mesela eee fender musicman bunları konusmaya bile degmez.ama iş ibaneze gelince her zaman her gitarında illa bi eksiklik bulmusumdur en önemli eksiklikde her zaman tonu olmustur bence iyi bi bas gitar çesitli tonlar verirse güzeldir ibanezde her zaman sabit:D

9İbanez Empty Geri: İbanez Cuma Mayıs 29, 2009 8:51 pm

olgac

Bizden Biri

yuno09 demiş ki:hmmm simdi söle ton olarak kullandıgım hicbir ibanezden hic bir zevk almadım.yani mesela cort firmasına camur atarlar gitarları kötü diye evet daha önceleri kötüydü ama yeni nesil gitarları cok iyi mesela eee fender musicman bunları konusmaya bile degmez.ama iş ibaneze gelince her zaman her gitarında illa bi eksiklik bulmusumdur en önemli eksiklikde her zaman tonu olmustur bence iyi bi bas gitar çesitli tonlar verirse güzeldir ibanezde her zaman sabit:D

Açıkcası görüşüne pek katılamıyacağım. Çünkü çok farklı aletlerini denedim ibanezin ve fiyat performans açısından muhteşem ( bazı modeleri için diyorum )

10İbanez Empty Geri: İbanez C.tesi Mayıs 30, 2009 9:39 am

Fender1

Pasif Üye

bass için ibanez insanlrın kafasında hep clişklkli yartmıstır ama bazı modeller bu celışkilri kırmayı basarmıs bence. fiyat perfornams acısından guzel baslar uretmektler.

11İbanez Empty Geri: İbanez C.tesi Mayıs 30, 2009 9:50 am

olgac

Bizden Biri

Fender1 demiş ki:bass için ibanez insanlrın kafasında hep clişklkli yartmıstır ama bazı modeller bu celışkilri kırmayı basarmıs bence. fiyat perfornams acısından guzel baslar uretmektler.

Kesinlikle katılıyorum.

12İbanez Empty Geri: İbanez Paz Mayıs 31, 2009 11:21 pm

yuno09

Pasif Üye

yani dogru olabilr tabi kişisel görüsdür zaten sevklerde farklı olabilr kullandıgım modellerin hicbirisi iyi deildi bu güne kadar maalesef

13İbanez Empty Geri: İbanez Ptsi Haz. 01, 2009 10:28 am

WaRRioR

WaRRioR
Pasif Üye

yuno09 demiş ki:hmmm simdi söle ton olarak kullandıgım hicbir ibanezden hic bir zevk almadım.yani mesela cort firmasına camur atarlar gitarları kötü diye evet daha önceleri kötüydü ama yeni nesil gitarları cok iyi mesela eee fender musicman bunları konusmaya bile degmez.ama iş ibaneze gelince her zaman her gitarında illa bi eksiklik bulmusumdur en önemli eksiklikde her zaman tonu olmustur bence iyi bi bas gitar çesitli tonlar verirse güzeldir ibanezde her zaman sabit:D

cort camur atmaktan bahsediyorsun ama ibanez bas & electrolarıylada cortdan iyi ben 2 sene cort gitarkullandım ( gb34a,action) arkadaşlarımdan ödünç alıp kullandım müzik marketlerde denedim cort un para verip memnun kalcagın bana göre tek bas gitarı artisan ibanez her modelini üst seri gitarları var bunlar kötü baslar degiller kötü demen için deneme lazım bence müzik marketde sr,gwb,btb,srx serisi gitarları görürsen dene derim

14İbanez Empty Geri: İbanez Ptsi Haz. 01, 2009 1:32 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

sr,gwb ve srx leri denemdim ancak btbler çok güzel aletler Very Happy

15İbanez Empty Geri: İbanez Ptsi Haz. 01, 2009 3:59 pm

yuno09

Pasif Üye

yani kullandım o modelleri ama dedigim gibi bana hitap etmiyodu begenmiyorum bence iyi gitarlar deil ibanezler

16İbanez Empty Geri: İbanez Ptsi Haz. 01, 2009 4:20 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Açıkça söylemek gerekirse yuno_09'a bende katılıyorum. Onun kullandığı basları 1-2 saatliğinede olsa bende kullanmış bulunmaktayım. Ama verim alınabilecek gibi değildi.

17İbanez Empty Geri: İbanez Ptsi Şub. 08, 2010 11:33 am

narcolepcy

narcolepcy
Pasif Üye

herkese selam. boş bir bardak hayal edin. ben bas gitar konusunda aynen öyleyim. yani sizler gibi tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önemli. internette yaptığım araştırmalardan ibanez srx360 a sıcak bakıyorum. heavy metal ve thrash ağırlıklı hedefim. seçim uygun mudur? tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

18İbanez Empty Geri: İbanez Salı Şub. 23, 2010 7:34 am

olgac

Bizden Biri

narcolepcy demiş ki:herkese selam. boş bir bardak hayal edin. ben bas gitar konusunda aynen öyleyim. yani sizler gibi tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önemli. internette yaptığım araştırmalardan ibanez srx360 a sıcak bakıyorum. heavy metal ve thrash ağırlıklı hedefim. seçim uygun mudur? tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Yamaha Rbx Serisi daha mantıklı olabilir.

19İbanez Empty Geri: İbanez Salı Şub. 23, 2010 9:27 am

narcolepcy

narcolepcy
Pasif Üye

saol olgac kardeş. forumdan umudumu kaybetmek üzereydim:)

20İbanez Empty Geri: İbanez Salı Şub. 23, 2010 9:38 am

olgac

Bizden Biri

narcolepcy demiş ki:saol olgac kardeş. forumdan umudumu kaybetmek üzereydim:)

Pek sık giremiyorum malum sahne işleri var. Srx 360 lar fenagitarlar değildir fakat rbxler birazdaha sert karakterlidir fakat srx in sapı daha rağattır buda bir gerçek.

21İbanez Empty Geri: İbanez Ptsi Ağus. 29, 2011 9:21 pm

berkayciftci

berkayciftci
Pasif Üye

ibanez gsr 190 bas gitar seti almayı düşünüyorum size nasıl olur yada bana toplam 600-650 tl yi bulucak veya daha ucuz olucak şekilde bas gitar ve amfi önerebilirmisiniz mesaj olarak cevaplarsanız sevinirim

22İbanez Empty Geri: İbanez Salı Kas. 27, 2012 10:53 pm

Crematoria

Crematoria
Pasif Üye

Bass_Power-X demiş ki:Bas gitara başladığım ilk gitarım ibanez gsr-180 modeliydi.Yanına 10wattlık ibanez amfi aldım beni 1 yıl idare etti.Basa yeni başlayacak olanlar için ve fazla parası olmayanlar için 2. el ibanez gsr-180 uygun bence.Ama alınabiliyorsa gsr-200 daha iyidir en azından slap için gsr-180den daha iyidir çünkü gsr-180 ile slap hiç olmuyor.En azından gsr-200den bi slap sesi gelebiliyor Very Happy
Gsr-180 var şuan elimde ben de yeni başladım 10w lık amfi de cabası Very Happy yaklaşık 1 yıl oldu ama bas gitarda pek bi seviye atlayamadım vaktim yoktu. ayrıca dediğin slap konusunda tamamen haklısın slap tekniğini sıkça kullanmak isteyen arkadaşlara pek tavsiye etmem ama başlangıç için tavsiye edilebilir Very Happy

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-