Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Basgitarist Forumu ©2008-2014

-Bas Gitaristlere Özel Forum-


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ahmet Güvenç

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Ahmet Güvenç Bir C.tesi Mayıs 23, 2009 5:01 pm

Fender1

avatar
Pasif Üye
1951 doğumlu olup profosyonel müzik hayatına 1967 yılında Grup Bunalım ‘la başladı.Erkin Koray ve Yeraltı Dörtlüsü ile müzik çalışmalarına devam etti.Daha sonra çalışmalarını İngiltere ve Hollanda ‘da sürdürdü.1975 yılından itibaren ile Barış Manço ve Kurtalan Ekspres’le beraber yaptığı çalışmalar sanatçının vefatına kadar deam etti. Kurtalan Expres’in kurucularından olan Ahmet Güvenç ,Barış Manço ile çalıştığı 25 yıl içinde yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler verip Japonya ,Amerika ,Rusya ve Avrupa ülkelerinin hemen hepsinde ülkemizi temsil etti.Ayrıca Barış Manço’nun TV programında yer aldı.Bu dönemde bestelediği Gülpembe ve Dönence dönemin en çok sevilen parçalarından oldu. Ahmet Güvenç kendisine ait olan Spectrum ses kayıt stüdyosunda Erkin Koray , Nükhet Duru , Selmi Andak , Üç Hürel , Önder Foçan , Yaşar Kurt gibi pek çok sanatçının albümlerinde kayıt ,çalma ve orkestrasyon gibi çeşitli aşamalarda yeraldı.Bu arada 80’li yıllarda Berklee Jazz Universitesi’nin Correspondence kursunu bitiren Ahmet Güvenç Timur Selçuk’un Çağdaş Müzik Merkezi isimli müzik okulunda 13 yıl armoni ve bas öğretmenliği yaptı. 2001 yılında çalışmalarını Gülen Andak’la birleştirdi.Beraberce Gülen Andak-Ahmet Güvenç Sanat Merkezini Kurdular. Kurtalan Ekspres'in bascısı. Barış Manço'nun vefatına kadar birlikte çalışmışlardır. Ayrıca Gülpembe'nin bestekârıdır.


Sanat yaşamında Moğollar gurubu , Erkin KORAY , Cem KARACA ve Barış MANÇO gibi önemli müzik adamları ile çalıştı.

2 Geri: Ahmet Güvenç Bir C.tesi Mayıs 23, 2009 7:35 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici
Kaliteli yaşlı kurt Smile Şuan kendi mekanında ders veriyor sanırım. Türk bass olarak sevdiklerim arasındadır kendileri Razz


_________________
Arkasında Goog le var!

3 Geri: Ahmet Güvenç Bir Ptsi Mayıs 25, 2009 1:03 pm

Basmen

Basmen
Pasif Üye
türk bas dünyasında önmli bi yeri var bnce. kurtalan ve erkin koray ile iyii işler cıkardı

4 Geri: Ahmet Güvenç Bir Çarş. Ekim 07, 2009 8:59 pm

olgac

avatar
Bizden Biri
Örnek aldığım sayılı üstadlarımızdan. Gerçekten on numara bir tuşeye sahip.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz