Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Basgitarist Forumu ©2008-2014

-Bas Gitaristlere Özel Forum-


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tarkan Gözübüyük

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Tarkan Gözübüyük Bir C.tesi Mayıs 23, 2009 5:02 pm

Fender1

avatar
Pasif Üye
Tarkan Gözübüyük (d. Temmuz 1970, Erzurum), Türk müzisyen ve yapımcıdır.

Bursa'da büyüdü ve 14 yaşında bas gitarla tanıştı. Lise yıllarında katıldığı rock gruplarıyla ve Bursa Anadolu Lisesi okul orkestrası ile çeşitli konser ve festivallerde sahneye çıktı. Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi'nde dört yıl caz eğitimi aldı.

1987'den bugüne bas gitaristi olduğu Pentagram'ın yerli ve yabancı plak şirketleriyle yayınladığı toplam altı albüm yapımında ve birçok konser etkinliğinde yer aldı. Bu süre içinde Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Teoman, Nazan Öncel, Turgut Berkes, Demir Demirkan, Knight Errant, Athena gibi grup ve sanatçıların albüm çalışmalarında bas gitarist, aranjör, prodüktör ve benzeri roller üstlendi. Ogün Sanlısoy'un Üç adlı albümüne de büyük katkıları olmuştur. Pentagram'ın bas gitaristliğini üstlenmiştir. 20 yıldır grupta bu görevde kalmış müzik gönüllüsüdür. En son Türkiye'nin ilk kadın Rap sanatçısı ve aynı zamanda Rap sanatçısı Ceza'nın kardeşi olan Ayben'in 2008 çıkışlı ilk albümü Sensin O'da Vakit Yok isimli şarkıda Ayben'e eşlik etmiştir.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz