Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Manyetiklerde Kararma

4 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Manyetiklerde Kararma Empty Manyetiklerde Kararma Çarş. Mayıs 27, 2009 9:42 pm

Falken

Pasif Üye

Merhaba, bugün gitarımı temizlerken manyetiklerde pas olduğunu gördüm. İnternetten yaptığım araştırmadan sonra bir pas sökücü ve kulak temizleme çubuğuyla temizlenebileceğini öğrendim ve denedim manyetiğin üstündeki yuvarlaklardan ikisinde işe yararken birinde bir kararma oldu. Diğerlerinde denemeye başladım ve iki tanesindede aynı şey oldu. Birkaç şeyle(sirke, kolonya) çıkartmaya çalıştım ama olmadı. Bende biraz daha pas sökücü deniyim dedim daha çok karardı. Bu kararmaları geçirmek için ne yapabilirim?

Buda resimi. Ayrıca resimde görülen kararma ikinci kez pas sökücü uyguladığım yer. O yuvarlağın üstündeki ve üstündekinin sağındaki yuvarlaklardada aynı sorun var ama bunun kadar belli değil, zaten resimdede çok belli olmuyor.

Manyetiklerde Kararma Fotoraf024r

2Manyetiklerde Kararma Empty Geri: Manyetiklerde Kararma Perş. Mayıs 28, 2009 6:19 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Bu pasları 1 gündemi olduda gördün? Daha önceden varsa nasıl farkedemedinki. Burdan bakınca yuvarlak içine aldığın mıknatıs zımparalanmış gibi duruyor nedense. Böyle birşey uygulamış olabilirmisin?

3Manyetiklerde Kararma Empty Geri: Manyetiklerde Kararma Perş. Mayıs 28, 2009 9:30 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

Bence kullandığınız temizlik ürünü biraz fazla güçlü gelmiş olabilir.Sonuçta kimyasal bir kir sökücü olduğu için demirin bazı özelliklerini de etkileyebilir...

4Manyetiklerde Kararma Empty Geri: Manyetiklerde Kararma Cuma Mayıs 29, 2009 7:57 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

yalnız büyük hata yağmış olabilirsin çünkü manyetiklere benim bildiğim kadarıyla herhangi bir kimyasal maddenin değmemesi gerekiyor, o kararma tonu bile etkilemiş olabilir en iyisi iyi bir luthiye ye sorun...

5Manyetiklerde Kararma Empty Geri: Manyetiklerde Kararma Ptsi Haz. 01, 2009 12:18 pm

Falken

Pasif Üye

AdmiN demiş ki:Bu pasları 1 gündemi olduda gördün? Daha önceden varsa nasıl farkedemedinki. Burdan bakınca yuvarlak içine aldığın mıknatıs zımparalanmış gibi duruyor nedense. Böyle birşey uygulamış olabilirmisin?
Paslar önceden vardı. Ben temizlemeye çalışırken pas değil kararmalar oldu. Kararmaları bir günde gördüm. Tabikide zımparalamadım. O mıknatıs karardıktan sonra belki geçer mantığıyla bir kez daha pas sökücü uyguladım o yüzden böyle oldu.
Pesgitarci demiş ki:Bence kullandığınız temizlik ürünü biraz fazla güçlü gelmiş olabilir.Sonuçta kimyasal bir kir sökücü olduğu için demirin bazı özelliklerini de etkileyebilir...
Bende aynı şeyi düşünüyorum. Ama nasıl geçirilebileceğini bilmiyorum.
gmtial demiş ki:yalnız büyük hata yağmış olabilirsin çünkü manyetiklere benim bildiğim kadarıyla herhangi bir kimyasal maddenin değmemesi gerekiyor, o kararma tonu bile etkilemiş olabilir en iyisi iyi bir luthiye ye sorun...
Tonu etkiler diye bende korktum ama en ufak bir değişiklik olmadı tonda. Malesef bulunduğum yerde(Burdur) lüthiye yok.

6Manyetiklerde Kararma Empty Geri: Manyetiklerde Kararma Ptsi Haz. 01, 2009 1:24 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

pff kardeşim senin durumunda zormuş ya Neutral

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]