Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Cort

+13
kaparks
voyvoda666
nba_ris
batikan
emoonn
siyamlar
olgac
RagnaroK
Emino
Bass_Power-X
gmtial
Pesgitarci
Admin
17 posters

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1Cort Empty Cort Perş. Mayıs 21, 2009 1:34 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Düşünceler, yorumlar, paylaşımlar, istek ve öneriler bu ana başlık altında olacaktır.

2Cort Empty Geri: Cort Perş. Mayıs 28, 2009 9:42 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

Cort Evl Z4 sahibiyim.Konserde ve stüdyoda bütün gözleri size kaydırıyor.Penayla çalındığında karakterini öyle bir hissettiriyorki sormayın.Tabi ki bu gitar adındanda belli olduğu üzere biraz sert müziklere hitap ediyor.Ama olsun ben yumuşaklardada bunu çalıyorum hiç de abes kaçmıyor Very Happy ...

3Cort Empty Geri: Cort Cuma Mayıs 29, 2009 7:45 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

peki Cort Evl Z4 ün çalım rahatlığı vs. nasıl ?

4Cort Empty Geri: Cort Cuma Mayıs 29, 2009 7:47 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

Sonuçta herkezin alıştığı bir çalım tarzı var daha doğrusu alıştığı bir gitar var.Açıkçası gitar ağır , çalımı da rahatlık bakımından 10 da 8 diyeyim...

5Cort Empty Geri: Cort Cuma Mayıs 29, 2009 8:14 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

bende yamaha rbx 374 çalıyorum mesela, inanılmaz rahatsız ve hacimli bir sapı var gitarı çalmak çok zor ama tabiki zamanla alışıyorsun...

6Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 12:17 pm

Bass_Power-X

Bass_Power-X
Pasif Üye

gmtial demiş ki:bende yamaha rbx 374 çalıyorum mesela, inanılmaz rahatsız ve hacimli bir sapı var gitarı çalmak çok zor ama tabiki zamanla alışıyorsun...

inanılmaz rahatsızmı?valla ben rbx 374de kullandım şuanda rbx 375de kullanıyorum hiçde öyle rahatsız bir gitar değil valla.Çalımı hiçte zor değil senin eline tam oturmadı galiba gitar?

7Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 12:23 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

gmtial demiş ki:bende yamaha rbx 374 çalıyorum mesela, inanılmaz rahatsız ve hacimli bir sapı var gitarı çalmak çok zor ama tabiki zamanla alışıyorsun...

Ben yazacaktım bass power yazmış daha önce. Rbx ler çok rahattır nasıl böyle düşünüyorsun anlayamadım. 350-400 liralık aletler zaten bunlar. Rahatmı değilmi istersen aynı fiyata istediğin marka ve model başka basslar dene ondan sonra aradaki farkı çok iyi anlayacaksın...

8Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 1:33 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

Bence ufakta olsa göreceli bir kavram. A gitarı sana öyle geliyorsa B gitarı bana...

9Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 3:03 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

denedim herhalde Wink rbx lerin genel özelliği klavyeleri kalın bu evrensel birşey Very Happy mesela ibanez lerde veya cortlarda daha rahat.

10Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 4:57 pm

Bass_Power-X

Bass_Power-X
Pasif Üye

Kişiye göre değişir tabi ama inanılmaz rahatsız demen yanlış.Daha önce defalarca stüdyolarda Corg GB35 kullandım ama Yamaha RBX 375'in klavyesi corta göre daha rahat geldi.Cort gb serisinin klavyeleri enine biraz daha uzun gibi sanki daha büyüktü ama rbx 375te böyle bir rahatsızlık yoktu.Neyse sonuç olarak kişi hangisinde rahat ediyorsa onu kullanmalı.

11Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 6:27 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

Ben öyle birşey söylemedim. Boşverin yahu tonları nasıl bu aletlerin kayıdınız filan yok mu?

12Cort Empty Geri: Cort C.tesi Mayıs 30, 2009 8:44 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

yok canım tonları süper alet tam benlik ama dediğim gibi kaba ve rahatsız bir gitar ama alışma durumu, şu an banada çok rahat geliyor çünkü bayağı alıştım ama mesela bir ibanez btb olsaydı daha rahat olurdu Very Happy

13Cort Empty Geri: Cort Perş. Haz. 11, 2009 9:09 am

Emino

Emino
Pasif Üye

Ben cort ab4 kullanıyorum memnunum gitarımdan.Özellikle yeni başlıyacak arkadaşlara tavsiye ederim.Ben değiştirmeyi düşünüyorum bu aralar ama daha karar veremedim ne alıcağıma yamaha rbx 374 düşünüyorum

14Cort Empty Geri: Cort Cuma Haz. 12, 2009 11:00 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

zaten genelde basscıların bir kısmı başlarken ab4 alıyorlar, ileridede yamaha rbx 374 ile değiştiriyorlar Very Happy genel kural

15Cort Empty Geri: Cort Salı Haz. 16, 2009 10:14 am

RagnaroK

RagnaroK
Pasif Üye

Herkese merhaba. Smile

Ben de bir Cort kullanıcısıyım. Yaklaşık 2 ay önce 2.el bir Cort GBJB satın aldım. Düşük seviye bir model olmasına rağmen, oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. En azından benim işimi görüyor. Cool

16Cort Empty Geri: Cort Salı Haz. 16, 2009 10:06 pm

olgac

Bizden Biri

Rbx 374 için diyorum. Kendi segmentinde gitarlara baktığınıza gitarın sapının baya bir etli olacağını göreceksiniz zaten. Fakar rağatlık konusu çok göreceli olduğu için ki bende rbxlerde rahatımdır genel olarak rahatsız bir sapa sahipler diye tanınıyorlar

17Cort Empty Geri: Cort Salı Haz. 16, 2009 11:05 pm

siyamlar

siyamlar
Pasif Üye

arkadaşlar bende cort3534 var bu kadar yumuşak bir sap olamaz süper bişey...

18Cort Empty Geri: Cort Çarş. Haz. 17, 2009 8:55 am

olgac

Bizden Biri

siyamlar demiş ki:arkadaşlar bende cort3534 var bu kadar yumuşak bir sap olamaz süper bişey...

Cort gb34 uzun süre kullandım. Rağat bir sapa sahip fakat action kadar değil :Smile

19Cort Empty Geri: Cort Çarş. Haz. 17, 2009 10:06 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

olgac demiş ki:
siyamlar demiş ki:arkadaşlar bende cort3534 var bu kadar yumuşak bir sap olamaz süper bişey...

Cort gb34 uzun süre kullandım. Rağat bir sapa sahip fakat action kadar değil :Smile

Olgaç; actionun sapı ince ve rahatmı sence? Öyle diyorsan birde benim jd jazz bası dene o zaman bakalım Smile Parmakların uçuklar. Actiona göre sapı 2 kat daha rahat bendeki jazz basın, kim eline alsa şaşırıyor anlamadım gitti neden bu kadar rahat ve ince bir sapa sahip. Kore üretim olduğunu açıklıyor bence. scratch

20Cort Empty Geri: Cort Çarş. Haz. 17, 2009 10:45 am

olgac

Bizden Biri

Evet actionun sapı baya baya rağat. Ama dikkatini çekerim burda gb34 e göre karılaştırma yapıyorum. Şöyle düşünürsek benim şu anda kullandığım j&d 2100 sapı çoğu bastan hatta yüzde 90 nında daha rahat ve ince ki emini senin J&D ninkinden bile rahattır bu kadar iddealıyım Smile

Ama dediğim gibi bu karşılaştırma gb34 ün sapı actiona göre daha etli ve kalındır.

21Cort Empty Geri: Cort Çarş. Haz. 17, 2009 2:29 pm

siyamlar

siyamlar
Pasif Üye

yalnız arkadaşlar bendeki 3534 gb değil benimki özel yapımtürkiyede 2 adet var biri beş telli istanbulda bi arkadaşta biride bende 4 telli...bence bunla hiç kimse çalmamıştır.....

22Cort Empty Geri: Cort Çarş. Haz. 17, 2009 9:46 pm

olgac

Bizden Biri

siyamlar demiş ki:yalnız arkadaşlar bendeki 3534 gb değil benimki özel yapımtürkiyede 2 adet var biri beş telli istanbulda bi arkadaşta biride bende 4 telli...bence bunla hiç kimse çalmamıştır.....

Ben zatrn gb34 den bahsediyordum. Fakat sizin bağsettiğiniz gitar sanırım cort un luthierleri tarafından yapılan özel yüzde yüz el yapımı olan gitarlar.

23Cort Empty Geri: Cort Perş. Haz. 18, 2009 9:30 am

siyamlar

siyamlar
Pasif Üye

evet dostum aklınızda olsun beyler satıyorum ayrıca bilgilerinize ..

24Cort Empty Geri: Cort Perş. Haz. 18, 2009 6:45 pm

olgac

Bizden Biri

siyamlar demiş ki:evet dostum aklınızda olsun beyler satıyorum ayrıca bilgilerinize ..

Kağıt üstünde muhteşem aletler. Denem fırsatım olmadığı için birşey diyemiyorum. Ama eminimki taş gibi bir alettir. Alım satım bölümünde başlık açar isen satışın daha hızlı olacaktır dostum.

25Cort Empty Geri: Cort Cuma Haz. 19, 2009 3:26 am

emoonn

emoonn
Pasif Üye

arkadaşlar ben 7 aydır bass çalyorum.elimde şuan kuzenimden kalma A5 var.geçen gün arkadaşın ibanezini elime aldım.slaplerime bangır bangır yanıt veriyordu.fakat a5 de böyle bi ses alamıyorum nedeni nedir

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Similar topics

-

» bas gitar cort 3534