Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Senkoplu Ritmler

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Senkoplu Ritmler Empty Senkoplu Ritmler Cuma Haz. 19, 2009 11:17 am

RagnaroK

RagnaroK
Pasif Üye

Arkadaşlar benim sorum senkoplu ritmler üzerine olacak. Bu ritmleri nasıl çalıyoruz? Çalarken nelere dikkat ediyoruz? Kısacası nedir bu senkoplu ritmlerin olayı hocam? scratch

Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa ya da herhangi bir dokümana yönlendirirse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

2Senkoplu Ritmler Empty Geri: Senkoplu Ritmler Paz Şub. 05, 2012 10:55 am

lakland

lakland
Moderatör
Moderatör

Mösyö anca yetişebildim, senkoplu ritmler aksak ritm demektir buradan yola çıkarsak zamanın çeşitli araçlar kulanılarak ki bunlar, ritm kalıpları ve aksanlar olur zamanın bu şekilde aksatılmasıyla meydana çıkan ritm kalıplarına senkoplu ritm kalıpları denir.. Yazı diliyle değil de nota diliyle anlatmayı uygun gördüğüm için bu konuyu burada açıklayamayacağım, -yapabilen varsa elleriden öperim- o yüzden Victor Wooten Groove Workshop Timekeeping exercises şekilden bulup bu meseleyi geliştirebilirsin.. Saygılar..

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]