Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Yamaha

+10
xeonic
rick-o-sound
gmtial
WaRRioR
Pesgitarci
batikan
yuno09
Bass_Power-X
olgac
Admin
14 posters

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1Yamaha Empty Yamaha Perş. Mayıs 21, 2009 1:37 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Düşünceler, yorumlar, paylaşımlar, istek ve öneriler bu ana başlık altında olacaktır.

2Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 10:53 am

olgac

Bizden Biri

Yamaha genel olarak iyi işçiliği sahip fakat biraz ağır gövdeli ve etli saplı bas gitarlar üretmektedir. Yamaha bas gitarlar hakkında sorularınızı buraya yazar iseniz cevaplandırırım.

3Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 10:59 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Vallahi olgaç senin kullanmadığın bass yoktur sanırım bu forumda başlığı olmayan basslarıda kullandığına eminim. lol!

Yamaha ya gelirsek; fiyat ve kalite olarak çok güzel modelleri var. Özellikle bazı modellerin kemik tonlarına hastayım. Fiyatına göre performansı ender bulunan bir marka kanımca.

4Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:00 am

olgac

Bizden Biri

Teşekkürler dostum. Vallaha fiyat performans oalrak rb 37* serisi çok iyi bence. Tam senlik kemik ton işte Smile

5Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:03 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Alıcam zaten tam rbx modelini belirtmek istemedim 400 e rbx 375 buldum yakında alıyorum. Lakland 44-01 den vazgectim Smile

6Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:04 am

olgac

Bizden Biri

Hadi bakalım hayırlısı ama 44-01 den de kütür kütür treable alırsın Smile

7Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:35 am

Bass_Power-X

Bass_Power-X
Pasif Üye

Yamaha rbx 375 sahibiyim.2 konserde kullandım bu gitarı gayet güzel memnunum.Konserde çaldığım şarkılar heavy-trash metaldi.

8Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:36 am

olgac

Bizden Biri

Bass_Power-X demiş ki:Yamaha rbx 375 sahibiyim.2 konserde kullandım bu gitarı gayet güzel memnunum.Konserde çaldığım şarkılar heavy-trash metaldi.

Onca ay alcam alcam diye başımın etini yedin Smile Birde memnun olma Very Happy

9Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:42 am

Bass_Power-X

Bass_Power-X
Pasif Üye

doğrudur olgac valla hangi gitarı alcam nasıldır nedir falan diye başının etini yedim Very Happy ama değdi valla güzel bi gitarım var Smile

10Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:45 am

olgac

Bizden Biri

Bass_Power-X demiş ki:doğrudur olgac valla hangi gitarı alcam nasıldır nedir falan diye başının etini yedim Very Happy ama değdi valla güzel bi gitarım var Smile

O zaman hayırlı olsun. Yeterki enstrumanında mutlu ol Smile

11Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 11:49 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

olgac demiş ki:
Bass_Power-X demiş ki:doğrudur olgac valla hangi gitarı alcam nasıldır nedir falan diye başının etini yedim Very Happy ama değdi valla güzel bi gitarım var Smile

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy affraid

Valla gördüğümüz kadarı ile yarı profesyonel gruplar ve basçıları rbx modellerini kullanmakta. Hatta kayıtlara bile girmekle beraber konserlerdede bu aletlerden şaşmamakta. En basitinden piiz in basçısı bile geçen yıla kadar rbx 374 kullanıyordu. Performansı bu fiyata alınabilecek en iyi bas bence.

12Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 12:00 pm

Bass_Power-X

Bass_Power-X
Pasif Üye

olgac demiş ki:

teşekkür ederim olgac,bide tellerini değiştirebilirsem çok daha mutlu olcam Very Happy

AdmiN demiş ki:
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy affraid

Valla
gördüğümüz kadarı ile yarı profesyonel gruplar ve basçıları rbx
modellerini kullanmakta. Hatta kayıtlara bile girmekle beraber
konserlerdede bu aletlerden şaşmamakta. En basitinden piiz in basçısı
bile geçen yıla kadar rbx 374 kullanıyordu. Performansı bu fiyata
alınabilecek en iyi bas bence.

Doğrudur valla fiyat ve performans açısından alınabilecek en iyi gitar.Daha iyisini alabileceğim zamana kadar bunu kullanmaya devam edeceğim Smile

13Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 1:10 pm

yuno09

Pasif Üye

yamaha fiyatına göre yapılabilecek en iyi gitarları yapıyor her zaman tabi istisnalar haric ama diger markalara göre fiyatına göre muhteşem gitarlar ikinci el 400 milyonada bulursun iyi diyebilecegin 4000 dolarada muhtesem gitar bulabilrsin yamaha herkeze eşit davranmış yani

14Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 1:33 pm

batikan

batikan
Kullanıcı Siteden Atılmış

kalite konusunda evet çok iyi ama fiyat konusunda bişi diyemiycem.. Surprised

15Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Mayıs 26, 2009 3:57 pm

olgac

Bizden Biri

batikan demiş ki:kalite konusunda evet çok iyi ama fiyat konusunda bişi diyemiycem.. Surprised

Fiyatları belki sana ucuk gelmiş olabilir ama fiyat performans olarak bakarsak gayet iyi.

16Yamaha Empty Geri: Yamaha Perş. Mayıs 28, 2009 9:36 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

0'ı tam 978 ytl olarak gözüküyor.Pardon ama heavy - trash çalıyorum diyorsunuz. Esp - B.C. Rich'ler ne güne kaldı.Ayrıca sahip olduğum Cort Evl tam bu müzikler için diye düşünüyorum.Yanlışsa uyarın beni...

17Yamaha Empty Geri: Yamaha Perş. Mayıs 28, 2009 9:39 pm

olgac

Bizden Biri

Pesgitarci demiş ki:0'ı tam 978 ytl olarak gözüküyor.Pardon ama heavy - trash çalıyorum diyorsunuz. Esp - B.C. Rich'ler ne güne kaldı.Ayrıca sahip olduğum Cort Evl tam bu müzikler için diye düşünüyorum.Yanlışsa uyarın beni...

Bunlar tamamen tonel muhabbetler Smile Ayrıca yamaha rbx 374 un sıfır fiyatı 747,66 TL.

18Yamaha Empty Geri: Yamaha Perş. Mayıs 28, 2009 9:39 pm

Pesgitarci

Pasif Üye

Hoca pardon ben 375 e baktım

19Yamaha Empty Geri: Yamaha Perş. Mayıs 28, 2009 10:12 pm

olgac

Bizden Biri

Pesgitarci demiş ki:Hoca pardon ben 375 e baktım

Gerçi oda 850 ytl civarlarında. Gerçi bu tamamen ton meselesi sende haklısındır dediğim markalarda ve kullandığım bas gitar hakkında. Burası yamaha başlığı olduğu için o gitarların + sı - sini konuşuyoruz.

20Yamaha Empty Geri: Yamaha Ptsi Haz. 01, 2009 10:31 am

WaRRioR

WaRRioR
Pasif Üye

beni ev arkadaşımda var rbx375 gerçekten güzel bir bass trb serisi baslarını çok merak ediyorum

21Yamaha Empty Geri: Yamaha Ptsi Haz. 01, 2009 11:16 am

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

WaRRioR demiş ki:beni ev arkadaşımda var rbx375 gerçekten güzel bir bass trb serisi baslarını çok merak ediyorum
Rbx modelleri dışında, diğer modelleri hakkında görüşlerimi yazmayacağım. Tutuyorum kendimi Smile Rick-o-sound yazsa buraya üst modelleri hakkındaki görüşlerini çok iyi olur. Benim yazmama gerek kalmaz çünkü aynı şeyi düşünüyoruz. Özellikle trb ve bb modelleri konusunda.

22Yamaha Empty Geri: Yamaha Ptsi Haz. 01, 2009 1:27 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

rbx 374 kullanıcsıyım olgacın dediği gibi sapı biraz etli ama bayağı güzel bir alet, aklımda 375 e geçmek var ama arada sırada kullanacağım tek tel için bukadar uğraşmak istemiyorum

23Yamaha Empty Geri: Yamaha Salı Haz. 02, 2009 6:17 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

vallaa benim gözüm kör.aşığım ben sonuçta:)ama yamaha eski adam tabiriyle esnaf gitarları üreten bir firma.hangi modelini alırsanız alın herşeye gider bir bastır.yani bana göre değil:)trb serisine gelince eski modelleri gerçekten başarılı,hoş tonlar veriyor.yenilerde o güzellik yok sanki.yamaha kulanıcıları daha iyi tahlil eder gerçi.ancak ben eskisi ile yenisini arka arkaya çaldığım her seferinde arada hafife alamayacağım farklar hissediyorum.belki de tarz gitarı kullana kullana iyice hassaslaşmış olabilirim bilemiyorum.

24Yamaha Empty Geri: Yamaha Çarş. Haz. 10, 2009 3:21 pm

xeonic

xeonic
Pasif Üye

söz konusu trb olunca muhabbete katılim dedim=) ben de şu kore yapımı trb'lerden birine sahibim. hernekadar o eski japon üretimlerin tadı yenilerde yok dense de trb'mden son derece memnunum. daha önce fender de dahil olmak üzere bir çok gitarı deneme şansı bulmuş biri olarak trb deki hafiflik ve sap ergonomisi ve çalım rahatlığını hiçbir gitarda bulamadım. her müzisyen çaldığı stile göre farklı tip saplarda rahat edebilir ama benim ruh ikizim trb'ymiş=) sahnede bana o çalım rahatlığını vermesinin yanında o son derece efektif 3 band ekolayzırın anlık müdahalelerde verdiği kesin ve net tepkilerde bu gitarın gözümde daha da değerlenip başka hiç bir bassla kıyas kabul etmeyecek bir yere gelmesinde önemli rol oynadı. bir bas gitardan ne beklersiniz? kaliteli malzeme ve işçilik, çalım rahatlığı ve güzel bir ton. ben bunların hepsini bu gitarda buldum ve başka hiçbir gitarda da gözüm yok=)

25Yamaha Empty Geri: Yamaha Çarş. Haz. 17, 2009 4:13 pm

Emino

Emino
Pasif Üye

Yahama rbx 374 375 çin malı diye duydum ileride sorun çıkartırmı acaba alamayı düşünüyorum ama çok kararsızım sizler nedersiniz

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Similar topics

-

» Yamaha
» Yamaha Teller