Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Rickenbacker

+3
olgac
Basmen
Admin
7 posters

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1Rickenbacker Empty Rickenbacker Paz Mayıs 24, 2009 2:46 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Düşünceler, yorumlar, paylaşımlar, istek ve öneriler bu ana başlık altında olacaktır.

2Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Mayıs 25, 2009 1:02 pm

Basmen

Basmen
Pasif Üye

düşnce ve yrumlara gerek olcagını sanmıyrum adı yeter rickenbacker. cliff forewer 4001...

3Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Mayıs 26, 2009 10:58 am

olgac

Bizden Biri

Çok farklı aletler ve tamamen karakterist bir alet

4Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Mayıs 26, 2009 12:54 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

Yakında dokunma fırsatı bulacağım rick-o-sound moderatörümüz(babür) abinin 4001 ve 4003 üne gösterir ve ellememe izin verirse tabiki. Very Happy cheers

5Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker C.tesi Mayıs 30, 2009 9:14 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

hahhahaaa.sen gel yeterki;)Smile

6Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker C.tesi Mayıs 30, 2009 9:18 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

rick-o-maniac olarak arada bu başlığa bişeyler yazacağım.tam benlik olmuş.bu arada bu marka ile ilgili bana danışmak isteyenler olursa yazsınlar herşeyi.

7Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Paz Mayıs 31, 2009 11:36 am

gmtial

gmtial
Bizden Biri

tmm o zaman danışıyım Very Happy ankarada müzik teknoda bitane 4001 var, adam satmam diyor ama basscı değil yani anlıyacağınız biraz naz yapıyor teklif istiyor gelen son teklif 7.5bin dolar mış bu alet için bu fiyat normalmi? normalse daha nekadar daha teklif gelebilir ?

bu arada bu aletlerin ününü çok ama çok duydum Very Happy zaten cliffin kullanması bile yeter ama hiç elleme ve deneme şansım olmadı çok mid soundlar üretiyormuş falan filan diyolar ses kaydı vs. varsa koyarsanız sevinirm

8Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Paz Mayıs 31, 2009 2:34 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

o adamla ben de konuştum telefonda.hayal aleminde yaşıyor.rickresource.com forumları çok uygun,ama abd dükkan fiyatları daha yüksek olsa da ebay fiyatlarını baz alırsak ortalama 2000$ ham fiyata 4001 bulunabiliyor.rengine,gitarın durumuna ve yaşına göre değişken rakamlar söz konusu.mesela walnut gibi nadir bulunan renkte bir 4001 2500$-3000$ aralığına gelebiliyor ki bu 0 durumda bir 4003'ten daha pahalı demek.ancak çok sınırlı üretim yapan bir firma olduğu için 2. el yeni bir gitar fiyat olarak 0 fiyatına yakın ya da daha fazla olabiliyor.7500$ gibi rakamları çok eski 4000 ve 4005 model baslar anca yakalıyor veya geçiyor.
Rickenbacker basların mis karakterli olduğu doğru.karakteristik tonu ve bir de pasif manyetiklerden çok yüksek çıkış verdiği için çok az amfi ile barışık bir bastır.ilerde daha detaylı yazışırız;)sound örneklir için linkelr vereyim:
https://www.youtube.com/watch?v=_IIFLBAdgpo
https://www.youtube.com/watch?v=wssO8G76DN4
https://www.youtube.com/watch?v=jEbgaMX63EA&feature=related
1.linteki ton tam bir rick tonu ama kısa olduğu için başarılı bir örnek daha koydum.3 nolu örnekte ise 4001v63 -chris squire- model bir bas örneği verdim.oradaki amfi ve çalıştan dolayı çok beatlesvari bir ton yakalanmışSmile
umarım biraz yardımcı olmuşumdur.bol rickli günler diliyorum.

9Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Paz Mayıs 31, 2009 5:28 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

teşekkürler

10Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Haz. 02, 2009 6:03 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

ne demek güzel kardeşim.mevzu RİCK ise gerisi teferruattır:D

11Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 9:03 am

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

gmtial arkadaşım.o rick'in jackplate kısmında seri numarası olması gerek.bazı eski serilerin bir kısmınında orada değilse sap ile gövdenin birleşiminde yekpare olmasına rağmen yine de plaka olabiliyor.orada da olabilir numara -ki bu durumda bayağı eski bir gitar oluyor-.şu keratanın yapım tarihini merak ettim.karşıma birkaçıncı kez çıkışı çünkü.

12Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 2:59 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

bakardımda adam ellettirmiyorda göstermiyorda, vitrinde mal gibi sergiliyor

13Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 6:35 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

Rickenbacker sahibiyim anlıyorum adamı.İlginç bir ruh haline sürükler insanı onlar.Bağımlılık yapar.Seveni,anlayanı için dünyada tektir ve aşk meselesi haline gelir.Sevmeyeni de sevmez,diken diken olur tüyleri adını duyunca:)))peki rengi ve gitarın durumu hakkında bilgi alsam?!?!

14Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 8:20 pm

Admin

Admin
Yönetici
Yönetici

rick-o-sound demiş ki:Rickenbacker sahibiyim anlıyorum adamı.İlginç bir ruh haline sürükler insanı onlar.Bağımlılık yapar.Seveni,anlayanı için dünyada tektir ve aşk meselesi haline gelir.Sevmeyeni de sevmez,diken diken olur tüyleri adını duyunca:)))peki rengi ve gitarın durumu hakkında bilgi alsam?!?!

Senin psikolojinide anlıyorum. Elindeki 4003 yetmedi şimdi bahsi geçen aleti almak için uğraşacaksın dimi. Very Happy Bunuda alırsan guinness rekorlar kitabında adın yazacak unutma king

15Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 11:45 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

bütün rickleri alsam,hepsini çalsam gene doymam gene doymam.ne yaparsam yapayım gözüm açık gideceğim biliyorum:)

16Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 11:49 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

rengi kahverengimsi bi renk ortası pickguard(ortası) yine beyaz, klavyesi kahverengi bakımlı gözüküyo pırıl pırıl gitar, bi problem gözükmüyor gayet bakımlı ve şık ancak emin değilim adamın dükkanı 2. katta ilk katta olsa gözümün önünde olur ancak çok gözükmeyen bir yerde. Ancak dediğim gibi gitarda bir sorun olucağını sanmıyorum pırıl pırıl bakımlıydı, fotosunu çekiyim dicem adam polis cağırır kesin gece çalcaklar diye Very Happy elletrmiyo Very Happy

17Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Ptsi Haz. 08, 2009 11:52 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

çok sağol güzel kardeşim.epey yardımcı oldun bana.ankara yolu göründü sanırım:)dükkanın adı ve yerini de alırsam çok sevinirim.biraz bilirim oraları.çok detay vermesen de olur

18Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Haz. 09, 2009 12:06 am

gmtial

gmtial
Bizden Biri

Adres: Selanik Cad. 48/4
KIZILAY / ANKARA
Tel : + 90 312 417 04 02
Tel: + 90 312 417 47 40
Fax: + 90 312 417 43 38

... Müziktekno .... Tarif[Karanfilden yukarı çıkıp direk sola dönüyoruz hemen sağda arada bi sokak var oraya girip dümdüz çıkıyoruz dükkan sağda göznüze çarpar zaten adresi sorarsanız gösterirler]

Yalnız 7.5k dolar biraz fazla değilmi, afedersiniz o adam birazda cimri ve açgözlüdür ....

19Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Haz. 09, 2009 12:44 am

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
bakalım neler yapabileceğiz?adamı uzaydan dünyaya getirebilmeyi deneyeceğiz ama 7500 tabii ki vermeyeceğiz.o paraya ebayden 3 tane rick getirirsin.gerçi bir modifiyeli olur ucuza gelsin diye ama gelir yani:)Smile

20Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Haz. 09, 2009 12:47 am

gmtial

gmtial
Bizden Biri

tamam, inşallah hayırlısıyla rickine kavuşursun Very Happy ancak gerçekci olmak gerekirse o adamın indirim yapacağını zannetmiyorum zaten adamın koyduğu fiyat 7.5k değilki gelen teklifm 7.5k mış Very Happy adam zaten satmam diyor paha biçilemez diyor Very Happy manyak ya Very Happy

21Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Haz. 09, 2009 9:28 am

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

uyanığın teki bakmış bu salak.vermiş gazı,vermiş gazı Very Happy

22Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Salı Haz. 09, 2009 11:01 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

Very Happy zuhaha Very Happy adama bugün yine uğradım öylesine adam cidden manyak Very Happy satmıcam diyip diyip duruyo

23Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Çarş. Haz. 10, 2009 9:23 pm

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

satmak istemiyorsa hakkıdır ama millete yok şu kadar eder,yok bu kadar verdiler diye palavra atmanın alemi yokki.benim tepemi attıran şey bu işte.satmıycam de olsun bitsin.

24Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Çarş. Haz. 10, 2009 10:50 pm

gmtial

gmtial
Bizden Biri

uğradınızmı adamın yanına ?

25Rickenbacker Empty Geri: Rickenbacker Perş. Haz. 11, 2009 8:52 am

rick-o-sound

rick-o-sound
Aktif Üye

ankarada olmadığım için uğrayamadım ama bu sabah msnde çok tatlı bir muhabbetimiz oldu.rick delisini bulunca yumuşadı tabii adam.ne istediysem yardımcı oldu kendisi.hattaa gitarın yılını yanlış biliyormuş,düzelttik.alet 1971 kasım ayında yapılmış.mapleglo finish.çok temiz ve herşeyi orijinalse 4000$ civarına yaklaşabiliyor ama genel gideri 3000-3500 arası.bunu kendisine ilettim.zaten kendi sordu.benim tavsiyem satmaması ama satmak isterse o 7500 vereni bulması yönünde oldu.eğer o fiyata satarsan bütün rick forumlarına üyeyim oralara yazar seni meşhur adam yaparım.zaten trt'de gitarcıymışsın dedim güldü.2 dk içinde arkadaş olduk adamla kısacası Very Happy

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Similar topics

-